Papasakok savo ligos istoriją – dovanosime knygą!

Siekdami viešinti informaciją apie epilepsiją kviečiame papasakoti savo ligos istoriją. Asmenims, pasidalinusiems savo išgyvenimais, kurių istorijos bus viešinamos www.epile.lt ir Lietuvos epilepsija sergančiųjų sąjunos EPILĖ facebook paskyroje dovanosime knygą „Viskas apie epilepsiją“ (aut. prof. R. Mameniškienė, K. Petryla).

Kodėl naudinga papasakoti savo ligos istorija kitiems?
Daug psichologinių ir medicininių tyrimų įrodė, kad rašymas yra terapija.
Kad rašymas atlieka gydomąją funkciją oficialiai paskelbta XX a. devintajame dešimtmetyje. Pradininku laikomas amerikietis socialinis psichologas James’as Pennebacker’is. Jis iškėlė prielaidą, kad rašymas yra saugesnis būdas atskleisti savo mintis, nei kalbėti. Rašymas padeda spręsti emocines ir psichologines problemas, nes susijęs su kairiuoju smegenų pusrutuliu (kalbėjimas su dešiniuoju), todėl jo poveikis yra kitoks nei išsikalbėti. Rašydami mes nebandome prisitaikyti prie kito žmogaus (kaip kalbėjime), esame sąžiningesni sau, atveriame nes slapčiausias mintis ir jausmus.

Pagalba sau ir kitiems
Kviečiame visus sergančiuosius epilepsija ar jų artimuosius išdrįsti papasakoti savo ligos istoriją. Rašydami padėsite sau, dalindamiesi patirtimi ir išgyvenimais – kitiems!
Rašykite drąsiai apie ligos pradžią, eigą, sunkumus, problemas su kuriomis susiduriate ir kaip jas sprendžiate.

Kelios pastabos ir taisyklės:

  • Laiškas turėtų būti ne trumpesnis nei 2/3 puslapio;
  • Siųsdami laišką sutinkate, kad Jūsų parašyta istorija bus viešinama internetinėje svetainėje http://www.epile.lt ir Lietuvos epilepsija sergančiųjų sąjunga EPILĖ facebook paskyroje;
  • Jūsų istorijų lauksime adresu info.epile@gmail.com;
  • Su asmenimis, kurių istorijas bus nuspręsta viešinti, susisieksime asmeniškai;
  • Jums pageidaujant, užtikrinsime Jūsų anonimiškumą!