Nuotykiai tvarkant neįgalumo pažymėjimą (pasidalinta istorija)

Sulaukus 18 metų man buvo nustatytas 40% darbingumas dėl epilepsijos ir kitų negalavimų (iki tol turėjau sunkų neįgalumą). Kas dvejus metus eidavau prasitęsti neįgalumo pažymėjimo ir kiekvieną kartą prieš ruošiant prasitęsti pažymėjimą mane guldydavo į ligoninę patikrinti sveikatą ir gauti išrašą, pagal kurį NDNT nustatys mano darbingumą.

Kiekvieną kartą diagnozė būdavo vis blogesnė. Deja, niekada nesikeičia – liga atspari bet kokiam gydymui, todėl kiekvieną kartą man pratęsdavo 40% darbingumą, kol… Atėjo laikas vėl gulti į ligoninę prieš prasitęsiant pažymėjimą. Galutinėje diagnozėje buvo parašyta “Pacientė atspari gydymui, yra pablogėjimas, didinama vaistų dozė”.

Nunešiau išrašą šeimos gydytojai, ji dokumentus išsiuntė į NDNT. Po mėnesio sulaukiau atsakymo, kad paskirtas 50% darbingumasLikau nustebusi, nes viskas prasilenkia su logika – man pablogėjo sveikata, bet padidėjo darbingumas.

Kreipiausi į Lietuvos epilepsija sergančiųjų sąjungą “EPILĖ”Rekomendavo parašyti skundą ir siunčiant prisegti turimus ligos dokumentus, išrašus. Skundą parašiau, LESS “EPILĖ” padėjo sutvarkyti dokumentus ir juos išsiųsti į NDNT.

Sulaukiau tokio pat atsakymo – 50% darbingumas ir pridėtas išsamus paaiškinamo raštas. NDNT leido suprasti ir laikėsi principo – studijuoji, esi sveika.

Sutarusi nuvykau į NDNT. Kabinete buvo 4 moterys (nežinau jų vardų, tai vadinsiu Nr.1, Nr.2, Nr.3, Nr.4).

Aš klausiau Nr.1: Kodėl blogėjant mano sveikatai, Jūs didinat man darbingumą? O ji man atsakė – džiaugis, mes stengiamės tave integruoti į socialinį gyvenimą.

Nr.2. sako: Šiais laikais viskas pagydoma. Sėdžiu ir galvoju “Na, taip…“. Merginai Nr.2 atsakiau, kad gydytojajau 18 metų rašo mano diagnozę ir ji tik blogėja.

Nr.3 sako: Tu neturi asmenybės sutrikimo išrašo iš psichiatro.

Išėjau nieko nesupratusi, tik kilo klausimas – kas tas asmenybės sutrikimas?

Pasidomėjusi ir pasikonsultavusi su LESS „EPILĖ“ supratau, kad reikia registruotis pas psichiatrą. Nuėjus pas psichiatrą kalbėjome, nusiuntė mane pas psichologę, kur reikėjo spręsti įvairias užduotis.

Po kurio laiko sulaukiau skambučio iš psichiatro, kad dokumentai sutvarkyti ir siųsti šeimos gydytojai. Nuvykus pas šeimos gydytoją, ji trečią kartą išsiuntė visus dokumentus, įskaitant psichiatro, į NDNT.

Vėl laukiau… Ir sulaukiau 45% nustatytą darbingumą. Žinoma, ne 40% kaip įprastai, bet geriau nei nieko.

Galiausiai po 5 mėnesių kovos susitvarkiau dokumentus. Visiems rekomenduoju prieš siunčiant dokumentus į NDNT gauti išrašus ir iš psichiatro.


Už laiško turinį atsako siuntėjas.