Ar sakyti darbdaviui, kad sergu epilepsija?

Darbo interviu gali bauginti, ypač jei svarbi darbo vieta į kurią pretenduojate.

Kreipdamiesi dėl darbo vietos, jūs privalote atskleisti dalį informacijos apie save, tačiau ar turite pranešti ir apie epilepsiją? Galima manyti, kad darbdaviams būtų naudinga žinoti visą svarbią informaciją apie jūsų sveikatą, tačiau ar jūs tikrai privalote ir kada yra geras laikas jiems pasakyti?

Turėčiau ar neturėčiau sakyti?

Marina Clarke (“National Director for Epilepsy South Africa”, ESA) teigia, kad tai turi būti jūsų sprendimas, ar norite atskleisti informaciją apie savo sveikatos būklę ar ne, tačiau visada yra ir privalumų, ir trūkumų “Pasakę darbuotojai gali tapti diskriminacijos aukomis, dažnai dėl nepakankamų žinių apie sveikatos būklę… Rizikinga slėpti, nes priepuolis gali ištikti darbe, o jūsų darbdavys ar kolegos nežinos, kaip jums padėti“.

Kada tai nėra diskriminacija

Justene Smith (“Equity Solutions“) teigimu yra įstatymų, kuriais remiantis darbdaviai turi teisę nepriimti į pageidaujamą darbo vietą “Jei epilepsija sergantis asmuo kreipiasi dėl darbo vietos, pavyzdžiui, kur reikės dirbti aukštyje, žmogus gali būti nepriimtas, remiantis įvertinta rizika… Dėmesys turėtų būti skiriamas saugumui ir tinkamai darbo aplinkai. Yra darbo vietų, kurios gali būti netinkamos epilepsija sergantiems asmenims, pavyzdžiui, vairuojant tam tikras transporto priemones ar dirbant su tam tikromis pavojingomis mašinomis”.

 

Privalumai ir trūkumai pranešus apie ligą

CV

+ Tinkamų darbo sąlygų sudarymas jei būsite priimtas į darbą.

– Nėra galimybės išsiaiškinti, ar siųstas CV buvo nesėkmingas dėl diskriminacijos.

 

Interviu metu

+ Galite iš anksto aptarti tinkamas darbo sąlygas ir aplinką.

+ Jei būsite įdarbintas, galite jaustis saugiai, kad nebūsite atleistas dėl ligos ateityje, nes vadovas jau žinos apie jūsų ligą.

– Jei darbo pokalbis nesėkmingas dėl diskriminacijos, tai sunku įrodyti.

– Jei pokalbyje daugiausia dėmesio bus skiriama ligai, gali būti sunku pristatyti savo gabumus/darbo patirtį.

 

Gavus darbo pasiūlymą

+ Galimybė pritaikyti tinkamas darbo sąlygas ir aplinką.

+ Kolegos ir vadovai bus pasiruošę, jei įvyktų priepuolis darbe ir jums būtų reikalinga pagalba.

+ Jei atskleidus informaciją apie ligą darbdavys pakeičia nuomonę dėl siūlomos darbo vietos, galite kreiptis į atsakingas institucijas dėl diskriminacijos.

– Darbdavys gali manyti, kad slepiate informaciją apie savo sveikatą ir tai panaudoti prieš jus.


Visą straipsnį skaitykite www.health24.com/Medical/Epilepsy