Hakiri Oe. Liga jam nesutrukdė

Hikari Oe – japonų kompozitorius, kuris yra autistas, serga epilepsija ir turi protinę negalią. Tačiau tai jam netrukdo sėkminai kurti klasikinės muzikos. Yra išleisti du kompozitauriaus sukurtos muzikos CD.

Hikari yra Kenzaburo Oe, japonų rašytojo, kuris laimėjo 1994 Nobelio literatūros premiją, sūnus. Jis įvardijo, kad būtent sūnaus įkvėptas parašė geriausius kūrinius.

Hikari Oe gimė neįgalus, sunkiai vystėsi vaiko raida. Daktarai bandė įtikinti tėvus, kad šie atsisakytų gydymo ir leistų sūnui mirti, tačiau jie nesutiko. Hikari Oe buvo atlikta operacija po kurios jis liko silpnaregis, išsivystė epilepsija, tapo ribota fizinė koordinacija. Kalbėjo mažai.

Pirmą kartą Hariki Oe sureagavo į garsą žiūrėdamas televizorių, kai išgirdo paukščių čiulbėjimą ir garsus pakartojo. Būdamas viešumoje jis kartojo daugiau paukščių balsų. Tėvai nusprendė sūnui pasamdyti muzikos mokytoją. Vietoje kalbėjimo jis pradėjo savo jausmus išreikšti per muziką, kurdamas. Hikari Oe pirmasis kūrinys (CD) buvo parduotas daugiau nei milijono kopijų tiražu per pirmuosius metus.

Kūrinį galite išgirsti paspaudę nuorodą https://www.youtube.com/watch?v=l4e3pI8k6zY