Sukurk socialinę reklamą – laimėk 500 eurų!

Lapkritis daugelyje šalių žinomas kaip epilepsijos sąmoningumo mėnuo.
LESS Epilė iniciatyva ir rėmėjų paramos dėka šių metų lapkričio mėnesį pirmą kartą minėsime jį Lietuvoje! Skelbiame socialinės reklamos konkursą „Epilepsija – supratimo ir tolerancijos link!“.

Visus norinčius kviečiame dalyvauti dviejuose atskiruose socialinės reklamos konkursuose – plakato ir vaizdo įrašo kūrime. Iš šių kategorijų bus išrenkama po vieną geriausiai įvertintą darbą. Laimėtoju bus skelbiamas daugiausiai komisijos balsų surinkęs kūrinys.

Socialinės reklamos tikslas – viešinti informaciją apie epilepsiją Vilniaus mieste, siekiant piliečių sąmoningumo ir tolerancijos sergančiųjų atžvilgiu.

Socialiniai sunkumai, su kuriais susiduria epilepsija sergantys asmenys

Epilepsija sergantieji Lietuvoje dažniausiai susiduria su šiais socialiniais sunkumais – patyčios, diskriminacija, nenoras priimti į ugdymo įstaigas, atleidimas iš darbo dėl ligos.
Kita itin skaudi tema – didelė sergančiųjų depresijos ir savižudybių rizika.
Nemaža dalis žmonių (tiek vaikai, tiek suaugę) išgirdę ligos diagnozę, bijo likti atstumti. Dėl šios priežasties jie stengiasi slėpti ligą nuo draugų, giminaičių, artimųjų. Taip atsiranda papildomų baimių, kad priepuolis gali ištikti, kai esi su tais žmonėmis nuo kurių slėpi ligą. To pasekoje atsiranda nepasitikėjimas savimi, sumažėja pilnavertiškumo jausmas, kas gali sukelti panikos priepuolius, depresijos simptomus, mintis apie savižudybę.
Deja, visuomenės gyventojai iki šiol mažai informuoti, kaip tinkamai suteikti pirmąją pagalbą epilepsijos priepuolio metu. Dažnai žmonės išvydę traukulius išsigąstą arba stengiasi nekreipti dėmesio, praeiti, nesuprasdami, kad reikia labai nedaug pastangų, pagelbėti priepuoliui ištiktam asmeniui. Vis dar gyvuoja daugybė mitų, kaip suteikti pirmąją pagalbą. (pvz. priepuolio metu reikia dėti šaukštą į burną, ko pasekoje dažnai patiriamos rimtos traumos – dantų, žandikaulio lūžiai).

Tikėtina, kad viešinant informaciją apie epilepsiją ir griaunant nusistovėjusius mitus, sergantieji ir jų artimieji bus mažiau diskriminuojami, drąsiau kalbės apie ligą, esant depresijos/savižudybių rizikai išdrįs kreiptis pagalbos. Taip pat, visuomenė bus tolerantiškesnė sergančiųjų atžvilgiu, sužinos, kaip teisingai suteikti pirmąją pagalbą, jei šalia esantį ištiks epilepsijos priepuolis ir neliks abejingi, padės.

Idėjos socialiniai reklamai

Reklamoje galite pasirinkti jums atrodančią aktualiausią temą:
• Pirmoji pagalba – kaip padėti epilepsijos ištiktam asmeniui.
• Atskirtis, patyčios, diskriminacija – ypač sunkiai tai išgyvena vaikai/paaugliai, pasitaiko atvejų, kai dėl patiriamų patyčių/diskriminacijos darbe ar mokykloje sergantieji jaučiasi atstumti, praranda draugus, stengiasi atsiriboti nuo visų ir jaučiasi vieniši, nesuprasti.
• Tolerancija ir palaikymas.
• Kita – visa kas Jums atrodo aktualu/svarbu.

Trumpai apie konkursą

Konkursui gali būti teikiamos fotografinės arba vaizdinės socialinės reklamos epilepsijos tema. Kūrinys pateikiamas kartu su užpildyta dalyvio anketa.
Rengiant socialinę reklamą būtina laikytis LESS Epilė konkurso nuostatų.

Kilus klausimams, visi konkurso dalyviai gali konsultuotis su LESS EPILĖ atstovais (info.epile@gmail.com), naudotis http://www.epile.lt puslapiu, kas pagelbėtų vizualiai sukurti socialinę reklamą.

Sukurtus darbus kviečiame siųsti iki 2021 m. spalio 09 d.