Pirmoji Lietuviška knyga apie epilepsiją

Dr. profesorė, epileptologė-neurologė, VUL Santaros klinikų Epilepsijos centro vadovė, Lietuvos epileptologijos draugijos prezidentė Rūta Mameniškienė ir epilepsija sergantis rašytojas, juristas, Lietuvos epilepsija sergančiųjų sąjungos “Epilė” narys Karolis Petryla remdamiesi savo praktika, patirtimi ir sulaukdami daugybę pasikartojančių klausimų, susijusių su epilepsija, iš sergančiųjų epilepsiją, jų artimųjų bei medikų, nusprendė atsakyti į visus rūpimus klausimus knygoje “Viskas apie epilepsiją”, kuri bus pristatyta 2018 m. Knygų mugėje Litexpo parodų rūmuose 2018 m. vasario 25 d. 14 val. Konferencijų salėje 1.3.

Knygos pristatyme dalyvaus ir į klausimus atsakys autorius Karolis Petryla bei vaikų neurologė, biomedicines mokslų daktarė, Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto vaikų ligų klinikos docentė dr. Jurgita Grikinienė.

Viskas apie epilepsiją” – pirmoji lietuviška knyga, skirta informuoti sergančiuosius ir jų šeimos narius apie ligą, jos priežastis, kliniką, diagnostiką, gydymo būdus. Čia aptariami epilepsijos priepuolių tipai ir dažniausiai pasitaikantys epilepsijos sindromai, epilepsijos priepuolius imituojančios būklės. Be medicininių apžvalgų ir rekomendacijų knygoje daug asmeninės patirties ir pavyzdžių bei praktinių patarimų kaip su liga gyventi, kaip padėti su ja susitaikyti vaikams, kaip apie ją pasakyti aplinkiniams, kaip valdyti stresą, kaip elgtis su priepuolio ištiktu žmogumi.

Skaitytojai ras atsakymus į 70 dažniausiai užduodamų klausimų, pradedant „kodėl aš?“ ir baigiant vairavimo bei įsidarbinimo galimybėmis. Knyga pravarti ne tik sergančiajam ir su juo gyvenančiam artimam žmogui, bet ir gydytojams bei besiruošiantiems tapti gydytojais, būsimiems slaugytojams, psichologams ir socialiniams darbuotojams.