Keičiamas kompensuojamųjų vaistinių preparatų kainynas

Pagal naująją tvarką, vaistų grupės, kurias sudaro 3 ir daugiau gamintojų gaminami vaistai, deklaruotos kainos negali būti didesnės nei 10 proc. mažiausių to paties bendrinio pavadinimo vaistų referencinėse šalyse deklaruotų kainų vidurkio (geografiškai ir ekonomiškai artimose Lietuvai šalyse). Vaistų gamintojai, kurie sumažino kainas ir atitiko kainos reikalavimus, yra įrašyti į 2017 m. kompensuojamųjų vaistų kainyną.

Iš kompensuojamųjų vaistų sąrašo buvo išbraukti 169 prekiniai pavadinimai. Jie nepateko į kompensuojamųjų vaistų sąrašą, nes nesutiko sumažinti kainų tiek, kiek buvo reikalaujama.

Tvirtinama, kad iš kompensuojamųjų vaistų sąrašo neišbraukta nei viena veiklioji medžiaga, todėl pacientai ir toliau turės galimybę įsigyti jiems reikiamus medikamentus.

Kompensuojamųjų vaistinių preparatų kainynas turės būti sudaromas 4 kartus per metus, o jo pakeitimai rengiami pagal poreikį. Iki šiol kompensuojamųjų vaistų kainynas buvo peržiūrimas kartą per metus, esant reikalui, jis papildomas ne rečiau nei kartą per ketvirtį.

Sveikatos apsaugos ministerija primena, kad išrašydamas receptą gydytojas nurodo vaisto veikliąją medžiagą. Vaistininkas prie kasos esančiame ekrane privalo parodyti pacientui visus vaistus su ta pačia veikliąją medžiaga.

Valstybinės ligonių kasos duomenimis, Lietuvoje kompensuojamuosius vaistus vartoja 1,2 mln. žmonių. Per 2016 metus jie tiesiogiai už kompensuojamuosius vaistus sumokėjo daugiau nei 57 mln. eurų.

Kviečiame susipažinti su pasikeitusiu kompensuojamųjų vaistinių preparatų kainynu, kuris įsigalioja 2017 m. liepos 3 d. sam.lrv.lt